پنجشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

کتابخانه های کودک و نوجوان شهر میزبان طرح "شهر بیدار"

کتابخانه های کودک و نوجوان شهر میزبان طرح "شهر بیدار"
طرح "شهر بیدار" با هدف افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه بین کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

مقوله كتابخوانی تاثیر به سزایی در روند جامعه پذیری و ارتقای فرهنگ دارد، به همین دلیل باید به این مهم از دوره كودكی و نوجوانی توجه كرد و كتاب را در سبد خانوار قرار داد تا علاقه به مطالعه در افراد درونی شود و اینگونه آینده سازان این مرز وبوم، ژرف نگر و متفكر رشد و پرورش یابند.
روند یادگیری، نهادینه سازی فرهنگ و اندیشه سازی كودكان و نوجوانان از راه مطالعه و كتاب خوانی میسر می شود. به جز خانواده، گروه هایی همچون همسالان، معلمان، مراكز فرهنگی- هنری، كتابخانه ها و دستگاه های متولی فرهنگ بستر علاقه مندی، تشویق و ترغیب كودكان و نوجوانان به مطالعه را ایجاد می کنند.
برنامه "شهر بیدار" که از یک شهریور ماه به میزبانی کتابخانه های کودک و نوجوان شهر برگزار می‌شود، کودک و نوجوان کتابدار، شاعر، نویسنده، ناشر، پژوهشگر و تکنولوژیست پرورش خواهد داد.
طیبه فاطمی، رییس اداره امور کتابخانه‌های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: برنامه شهر بیدار با همکاری مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان و اداره امور کتابخانه های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان از یک شهریور ماه برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مهلت ثبت نام در این برنامه از 12 مرداد شروع شده و تا 22 مردادماه است، گفت: شهر بیدار با هدف افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ مطالعه بین کودکان و نوجوانانی که در آینده سیاستگذاران شهری و فرهنگی هستند، برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این برنامه در دو فاز برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: این برنامه برای کودکان 9 تا 12 سال و نوجوانان 13 تا 18 سال در کتابخانه هایی که بخش کودک و نوجوان دارند برگزار می‌شود.
گفتنی است؛ علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 34583054 (کتابخانه بانوان فرشته) و 36275040(خانه کودک) تماس حاصل کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.