پنجشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

روشن تاکید کرد:

نیاز شهر دوستدار کودک به حضور کودکان و نوجوانان

 نیاز شهر دوستدار کودک به حضور کودکان و نوجوانان
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان را به قطب فرهنگی کودک و نوجوان تبدیل می کنیم و برای این منظور باید از حضور کودکان و نوجوانان بهره مند شویم.

فریده روشن در حاشیه ششمین برنامه ایده کاپ با محوریت نوجوانان، با بیان اینکه نوجوانان آینده سازان جامعه هستند گفت: باعث خوشحالی است که در برنامه ایده کاپ شاهد ورود نوجوانان تا این اندازه در مسائل شهری بودیم و شاید قابل باور نباشد که این عزیزان تا چه اندازه به مسائل ریز شهری توجه دارند و می توانند در حل مشکلات شهری تاثیرگذار باشند.
وی افزود: احساس می کنم که ذهن ها در سنین بالا بسته شده و تاحدی کلیشه ای است و یکسری مباحث از قبل در ذهن ها وجود دارد ولی نوجوانان ذهن پویا و فعالی دارند و راه های خیلی جالبی را برای حل مسائل ارایه می کنند که حتی گاهی این راه های خلاقانه به ذهن یک فرد باتجربه هم نرسیده و چه خوب است که از ایده های خلاقانه نوجوانان استفاده شود چرا که با نگاه بازتری به مسائل می اندیشند و با روش های ساده برای حل مسائل ایده می دهند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هدف ما در کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان این است که در آینده ای نه چندان دور اصفهان را به قطب فرهنگی کودک و نوجوان تبدیل کنیم، ادامه داد: برای این منظور باید از حضور کودکان و نوجوانان بهره مند شده و نیازهای واقعی آنها را جویا شویم و آنها را در برنامه های مختلف فرهنگی و هنری شهر خلاق و پویا دخیل کنیم.
روشن خاطرنشان کرد: ما با حضور کودکان و نوجوانان به هدف نهایی خود که تبدیل اصفهان به قطب فرهنگی کودک و نوجوان است، دست خواهیم یافت؛ ضمن اینکه رسیدن به این هدف به همکاری همه ارگان ها و نهادهای دولتی و خصوصی نیاز دارد و برای اینکه اصفهان به عنوان شهر دوستدار کودک به شهری خلاق و فعال و پویا تبدیل شود نیازمند حضور کودکان و نوجوانان را در تمامی برنامه های شهری است.
گفتنی است؛ ایده های نوجوانان برای شهر در ششمین برنامه "ایده کاپ" به میزبانی مدیریت پژوهش، خلاقیت و فناروی های نوین و با همکاری خانه نوجوان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان روز پنجشنبه دوم مرداد در کتابخانه مرکزی شنیده شد.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.