پنجشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

شبکه تسهیلگران روان افتتاح شد

شبکه تسهیلگران روان افتتاح شد
شبکه تسهیلگران روان به منظور تقویت آموزش ها در حوزه مهارت زندگی در اصفهان به صورت رسمی افتتاح شد.

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی  ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به افتتاح رسمی شبکه تسهیلگران روان اجتماعی شهر اصفهان، اظهار کرد: روش تسهیلگری روشی است که می تواند باعث تقویت آموزش ها در حوزه مهارت زندگی شود.
مسعود مهدویان فر افزود: شبکه همیاران سلامت استان اصفهان یکی از فعال ترین و مطمئن ترین تشکل ها را دارد و سال‌هاست مباحث اجتماعی را دنبال می کند که نزدیک به دو دهه سابقه فعالیت داشته که 200 تسهیلگر در استان و 70 تسهیلگر در شهر عضو آن هستند.
رئیس کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این نشست، گفت: چهار دهه است که قرار است با دستور اعتیاد را از بین ببریم و به کودکان تربیت بیاموزیم؛ غافل از اینکه 70 سال است که دنیای مدرن، این روش را منسوخ  کرده و به سمت تسهیلگری حرکت می‌کند.
کوروش محمدی ادامه داد: امروزه، جامعه نیازمند تسهیلگرانی است که در چهارچوب یک ارتباط موثر دانش خود را منتقل کنند.
وی اظهار کرد: انتظار داریم تعداد تسهیلگران تا آخر امسال، چند برابر تعداد کنونی باشد و این تنها راه‌حل نجات از فضای بسته و سردرگم و مطالعات و برنامه های تکراری و بی اثر آسیب‌های اجتماعی است.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: یکی از مباحثی که به زودی در شهر آغاز خواهیم کرد و نیاز به کمک تسهیلگران داریم، مبحث گفتمان خانواده است؛ چرا که بزرگ‌ترین معضلی که در خانواده ها وجود دارد، نبود گفتمان و ارتباط موثر است.
گفتنی است؛ نشست تخصصی تسهلیگران سلامت روانی و اجتماعی از سوی اداره اجتماعی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد که در این نشست تفاهم‌نامه‌ای بین معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و مدیرعامل جمعیت همیاران سلامت استان اصفهان امضا شد.
رونمایی از 28 عنوان بروشور با موضوعات پیشگیری از اعتیاد در خانواده ها،  آشنایی با تیپ های شخصیتی، آشنایی با هوش های 8 گانه گاردنر و پیشگیری از کودک آزاری از دیگر برنامه های این نشست بود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.