چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

بیان روایت هایی از رکیب خانه در برنامه "اصفهان گرد"
 

یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"

چتری برای یک حس خوب با هدف بهبود مهارت‌های ارتباطی مادران و دختران در مرکز تخصصی بانوان آفتاب اصفهان در حال برگزاری است.


فاطمه شوشتری در برنامه چتری برای یک حس خوب که از سوی مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در روزهای پنج شنبه هر هفته با حضور مادران و دختران برگزار می شود، اظهار کرد: فرزندان به رفتار یکسانِ ما با خودشان نیاز ندارند چون زبان عشق آنها متفاوت است گاهی زبان عشق بچه ها لمس است یا کلام تاییدآمیز و موارد دیگر و اگر با فرزندی متناسب با زبان عشق او حرف بزنیم مخزن عشق او پر می شود و مقاومت او در مقابل وجود منفی کم شده و کنترل خشم او بیشتر می شود ولی فرزندی که با او متناسب با زبان عشقش صحبت نکردیم رفتاری کاملا عکس خواهد داشت یعنی ابراز خشم مثبت ندارد.

این روانشناس افزود: خیلی مهم است که  ما زبان عشق فرد مقابل خود را کشف کنیم ولی ما می بینیم چون نوجوانان در مرحلۀ استقلال طلبی هستند و می خواهند به لحاظ شخصیتی از خانواده جدا شده و هویت فردی کسب کنند تجلیات عشق را پس می زند یعنی مادر هرچقدر می گوید من تجلیات عشق بکار می برم ولی فرزند آن را پس می زند دلیل این دوری از تجلیات عشق کسب هویت و استقلال طلبی او است.

اهمیت زبان عشق

وی نوسانات خلقی، خشم کنترل نشده و عدم شناخت زبان عشق و یا پرشدن زبان عشق فرزند را از عوامل عدم ارتباط موثر والدین و فرزندان برشمرد و گفت: درصورت عدم ارتباط موثر با فرزند حتی باوجود بهره گیری از زبان عشق، بهتر است خیلی ساده از فرد مقابل یعنی فرزندنمان سوال بپرسیم  که به نظر تو چه چیزی رابطۀ ما را بهتر می کند یا یا به نظر تو چه چیزی در من باید تغییر کند تا این رابطه بهتر شود.

وی خاطرنشان کرد: آدمها به سه شکل نسبت به خشم واکنش نشان می دهند؛ اول اینکه ممکن است پرخاشگری فعال دارند یعنی وقتی که عصبانی می شوند داد می زنند و پرخاش می کنند، دوم این است که پرخاشگری منفعالانه دارند یعنی عصبانی نمی شوند و پرخاش نمی کنند و فریاد نمی زنند اما از رفتار این گروه باید بیشتر از گروه دوم ترسید، و نوع سوم این است که روش سازنده نسبت به خشم دارند یعنی به راحتی از خشم خود نسبت به فرد مقابل کوتاه نمی آید اما در زمان و مکان مناسب نسبت به خشم او صحبت می کند.

گفتنی است؛ برنامه "چتری برای یک حس خوب"، پنجشنبه های هر هفته از ساعت 9 تا 11 در مرکز تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی جتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ویژه مادران و دختران در حال برگزاری است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.