پنجشنبه - ۳۱ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

بررسی هفته نامه "جام" در دومین برنامه کارنامه

بررسی هفته نامه "جام" در دومین برنامه کارنامه
دومین برنامه "کارنامه" از سوی فرهنگسرای تخصصی رسانه به بررسی هفته نامه "جام" اختصاص دارد.

کارنامه عنوان سلسله برنامه هایی است که به بررسی نشریات محلی اصفهان از گذشته تا امروز با همت فرهنگسرای رسانه وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان می پردازد. در اولین برنامه "کارنامه" هفته نامه "نوید اصفهان" با حضور و یادآوری خاطرات پیشکسوتان و خبرنگاران آن نشریه بررسی شد.
مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه اظهار داشت: برنامه کارنامه،  تاریخ مطبوعات اصفهان بعد از انقلاب اسلامی ایران را بررسی می کند. از آنجا که اصفهان در عرصه مطبوعات جایگاه ویژه ای دارد، برنامه «کارنامه» با مرور تاریخ مطبوعات و تقدیر از اصحاب رسانه نشریه مورد نظر اجرا می شود.
فاطمه شفیعی با اشاره به اهمیت تاریخ در رشد و توسعه جوامع بشری گفت: همانطور که جامعه نیازمند آگاهی و مرور تاریخ است، اهالی رسانه هم با یادآوری از تاریخ مطبوعات محلی می توانند با نگاهی بالغانه در این عرصه به فعالیت مشغول شوند. 
وی افزود: "نوید اصفهان" یکی از موثرترین نشریات اصفهان در دهه شصت است که به عنوان نخستین برنامه "کارنامه" در نظر گرفته شد. در این برنامه  فضل اله صلواتی، مدیر مسئول هفته نامه "نوید اصفهان"و فعالان این نشریه در محل بنیاد فرهنگی امیرقلی امینی در فضای صمیمی به گفتگو و مرور خاطرات پرداختند.
مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه با بیان اینکه اولویت فرهنگسرای تخصصی رسانه شهرداری اصفهان در برنامه "کارنامه" بر کانون های روزنامه نگاران جوان و پیشکسوت استوار است تصریح کرد: در حال حاضر لیستی از نشریات و روزنامه های محلی اصفهان تهیه شده و مطابق با آن برنامه کارنامه مشخص می شود.
شفیعی با اشاره به رونمایی پوستر اولین برنامه کارنامه گفت: در هر برنامه از کارنامه، پوستری با تصویری از رسانه و ذکر سوابق کاری و فعالیت این افراد و رسانه مورد نظر تهیه می شود.
وی افزود: دومین برنامه کارنامه به نشست هفته نامه "جام" اختصاص دارد. این در حالی است که هفته نامه «تندر و اولیا» از نشریات محلی دیگری است که در دستورکار برنامه های کارنامه قرار دارد.
مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه با تاکید بر بی طرفی سیاسی در برنامه های کارنامه خاطرنشان کرد: در عالم مطبوعات همواره باید اصل بی طرفی و انصاف را رعایت کرد. در انتخاب برنامه های کارنامه با رعایت اصل بی طرفی های سیاسی به دنبال برنامه های فرهنگی در جهت آشنایی و آگاهی بخشی اهالی رسانه با  تاریخ مطبوعات اصفهان هستیم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.