سه شنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 ضرورت عدم فاصله میان جامعه سالم و معلول
 

افتتاح طرح "به وقت نوجوانی" در پارک کوهستانی صفه
 

برای دومین سال متوالی برگزار می شود

اجرای ویژه برنامه "محله عمودی" در  مجتمع های مسکونی اصفهان

اجرای ویژه برنامه "محله عمودی" در  مجتمع های مسکونی اصفهان

معاون اجتماعي و مشاركت هاي مردمي سازمان سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری ویژه‌برنامه "محله عمودی" خبر داد.


مرتضی رشیدی اظهار داشت: در نظر داریم مجموعه برنامه‌های فرهنگی مربوط به خانواده را در مجتمع‌های مسکونی بالای یکصد واحد که به‌صورت آپارتمان هستند برگزار کنیم.

وی افزود: محله‌های عمودی درواقع کلونی جمعیتی هستند که در دسترس قرار دارند و ما می‌توانیم آموزه‌های فرهنگ شهروندی را در ارتباط مستقیم با مخاطبان خود توسعه دهیم. این در حالی است که با اجرای برنامه‌های فرهنگی در محل مجتمع‌های مسکونی بالای یکصد واحد از ایجاد ترافیک و دیگر هزینه‌ها برای ساکنان پرشمار این مجموعه‌ها جلوگیری شده و ضمن صرفه‌جویی در زمان می‌توان بازخوردی با کیفیت بالاتر دریافت کرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه وسعت کلانشهر اصفهان رو به گسترش بوده و آپارتمان‌نشینی در حال افزایش است می‌توان با شهروندانی که در این ساختمان‌ها زندگی می‌کنند از این طریق ارتباط داشته و یک سری از قوانین و مقررات و مسائلی که مربوط به این شیوه از زندگی است را آموزش دهیم.

رشیدی در مورد جزئیات این برنامه اظهار داشت: امسال دومین سالی است که این برنامه را اجرا می‌کنیم که بر اساس آن هشت  واحد مسکونی در مناطق مختلف شهر انتخاب‌شده‌اند که در مدت 8 هفته 64 برنامه به مدت 2 ماه ویژه ساکنان برگزار می‌شود.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان  گفت: برنامه‌ها شامل آموزه‌های اخلاق شهروندی، آتش‌نشانی، بازیافت، اورژانس، فرهنگ رسانه‌ای با همکاری پلیس فتا، فضای سبز و گیاهان آپارتمانی و مواردی از این قبیل است.

وی ادامه داد: هر برنامه دو ساعت است که طبق جدول اعلام شده، برای مخاطبان تمام سنین محتوای آموزشی در نظر گرفته‌شده است که به‌صورت واحد به واحد توزیع می‌شود که اعلام زمان برنامه‌های مخصوص مخاطبان از جمله کودکان، بانوان و عموم ساکنان به همراه روز و ساعت اجرا اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است؛ آئین افتتاحیه این ویژه برنامه روز سه شنبه 18 تیرماه از ساعت 20:30 با حضور مدیران شهری در مجتمع مسکونی فرهنگیان واقع در بلوار شفق برگزار خواهد شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.