• ساعت : ۱۰:۵۲:۲۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ 
  • کد خبر : ۵۴۸۱
تحكیم اتحاد و همدلی در برنامه اینترنتی "مثل كوه"
ویژه برنامه زنده اینترنتی "مثل کوه" ویژه عید غدیر خم از بام شهر اصفهان پخش شد.

مسئول اجرایی این برنامه گفت: بخاطر شیوع کرونا ویروس نمی توانستیم جشن عید غدیر را در اجتماعات برگزار کنیم به همین خاطر ویژه برنامه زنده اینترنتی "مثل کوه" را به مدت یک ساعت از بام شهر(کوه صفه) را برنامه ریزی و اجرا کردیم.

سعید نصر با بیان اینکه اسم این برنامه به خاطر تحکیم اتحاد و همدلی در غدیر انتخاب شده است، اظهار کرد: با دعوت از شش گروه موسیقی اقوام شامل خراسانی، گیلانی، آذربایجانی، بوشهری، کرماج و بختیاری، قطعه هایی در مدح پیامبر و عید غدیر در بام شهر اصفهان نواخته شد.

وی ادامه داد: برنامه مثل کوه، برای اولین بار با  اقوام خراسان و کرماج و ترکیب شیعه و سنی تصویری از اتحاد و همدلی و استحکام بیشتر را به نمایش گذاشت.

وی با بیان اینکه این برنامه مانند یک جشنواره موسیقی بود، گفت: قطعه های تک نوازی به صورت دو زبانه در موضوعات ایران، اصفهان، کرونا و عید غدیر با سازهای گیتار، عود، کمانچه، پیانو و ... نواخته شد و گروه باستانی هم در مدح حضرت علی(ع) قطعه هایی نواختند.

نصر تصریح کرد: دو قطعه وحدت و ای ایران، به صورت ویژه در ارکستری بالغ بر 200 نفر از گروه کرال اصفهان همراه با همه اقوام دعوت شده به این برنامه اجرا شد.

وی با بیان اینکه این برنامه با 350 نفر عوامل اجرایی، تدارکات و پشتیبانی برگزار شد، خاطرنشان کرد: برای اولین بار در چنین لوکیشن مرتفعی استاد قوام نیا به اقامه اذان و قرآن پرداختند و پرچمی منقش به نام امیرالمومنین علی(ع) نیز  به مساحت 1200 متر در ارتفاع کوه صفه به اهتزاز در آمد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.3.0
    V5.7.3.0